Úvodná stránka

Welcome Guest

Strany: 1
gpio rele problem ....
lamauserPríspevokmarec 10, 2015, 18:44

Nováčik
Normálna témagpio rele problem ....

Zdravim ....
Chcel by som vas poprosit o pomoc ... robim taky mensi projekt, je to moj prvy pokus s malinou...
Ide o toto:
Pomocou maliny som spravil "zvonenie" pre zakladnu skolu. Princip jednoduchy - pomocou cronu vo vhodnom case zopnem rele, ktore mi zapne zosilnovac skolskeho rozhlasu ... Prehra sa nejaka melodia, rele vypne zosilnovac ... Okrem toho su pripojene tri tlacidla - jedno tlacidlo spusta skript na shutdown, druhe tlacidlo po stlaceni spusti testovaci signal, tretie tlacidlo po stlaceni spusti gong .... Okrem toho je este pripojeny LCD displej 16x2, kde su nejake tie info - cas, info o zvoneni ad .... Vsetko funguje pokial nie je pripojeny zosilnovac ... rele zapina, vypina, melodie sa prehravaju ... Akonahle pripojim zosilnivac, tak zacne chaos ... Po zopnuti rele - sa nielen spusti zosilnovac a nasledne prehra melodia zvonenia, ale sa prehra aj gong ... to iste aj pri vypnuti zosilnovaca - znova sa prehra aj gong. Neviem si s tym rady - nejde mi do hlavy, preco sa to deje vtedy az ked pripojim zosilnovac na rele .... ked je to bez zosilnovaca - ked rele zapina len naprazdno, tak vtedy je to v poriadku ... Pripada mi to , ako keby po pripojeni zosilnovaca na rele "prerazalo" medzi jednotlivymi GPIO pinami ... co je asi blbost ... Skusal som vsetko mozne, doska s rele je "opticky oddelena", na jej napajanie pouzivam iny zdroj ako na napajanie samotnej maliny ... Nic to nie je platne .. :
Tym, co to docitali do konca dakujem 🙂

jbPríspevokmarec 25, 2015, 18:10

Administrátor

Rele musis spustat cez tranzistor, vid obrazok:
Image

Image

lamauserPríspevokmarec 26, 2015, 08:39

Nováčik

Rele nespustam priamo .... mam nieco take :
Brand New 5V 4 Channel Relay Module for Arduino PIC ARM DSP AVR Raspberry Pi 4-channel relay Module ...

Strany: 1
Mingle Forum by Cartpauj | Verzia: 1.1.0beta | Stránka bola vygenerovaná za 0.092 sekúnd.