Posledná aktivita

Krmítko s twitterom

S blížiacou sa jeseňou prišiel aj zaujímavý projekt, ktorý som nasšiel na oficiálnej stránke o Raspberry Pi (www.raspberrypi.org). Je to krmítko pre vtákov na solárny pohon, samozrejme jeho srdcom je Raspberry Pi, krmítko odfotí vtáka, keď na ňom pristane a fotku zverejní na sociálnej sieti twitter.

Screen-Shot-2013-09-13-at-15.13.13-300x110

PIR (pasívný infra-červený) senzor detekuje, keď vták pristane na bydlo a spustí kameru. Fotky sú potom uploadnuté na twitter. PIR-ko je vynikajúca voľba, pretože reaguje iba na telesnú teplotu. Ak na krmítku pristane napr. list zo stromu, nič sa nespustí, pretože PIR-ko nedetekuje teplo, ale ak tam pristane vták, z ktorého vyžaruje teplo senzor to zaregistruje a spustí kameru. Môže sa však stať, že senzor zareaguje aj na to, keď slnko zasvieti na krmítko a tým pádom sa zohreje. Ak sa stane niečo také, budú Vám na twitter chodiť fotky prázdneho bydla. Autor tohto projektu preto neskôr ešte pridal jeden pohybový senzor.

Screen-Shot-2013-09-13-at-15.27.16-300x224

Video zo stavby celého krmítka.

Autor si dal na projekte záležať o čom svedčí aj čas ktorý venoval len samotnej stavbe krmítka. Bolo to okolo 25 hodín. Nakoľko má byť krmítko vonku natrvalo musí byť všetka elektronika vo vodotesnej krabici.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *